Garncarnia

„Wczoraj była tu mleczarnia jutro będzie tu garncarnia” to hasło promujące nasze starania o utworzenie w Lemierzycach miejsca, gdzie spotkanie z gliną i ceramiką będzie kwintesencją rozrywki i rekreacji.

Projekt realizujemy w partnerstwie z Weroniką Wróbel, absolwentką gdańskiej ASP, autorką warsztatów pt. „Glina wszystko przyjmie”.

Partnerem finansowym przedsięwzięcia jest Rotary Club Gorzów, który współfinansuje wyposażenie Garncarni.

My również zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do roboty, żeby dołożyć grosik do garnka. Na warsztatach kulinarnych Babci Marysi przygotowujemy makaron. 10-cio jajeczny. Ekologiczny. Według tajnej babcinej receptury. Cały zysk ze sprzedaży makaronu przeznaczamy na utworzenie Garncarni.